Henri Matisse litografi

Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi

Klubbat för:

20 000 SEK

Schätzwert

25 000 SEK

Beschreibung

HENRI MATISSE (Frankrike, 1869-1954):
"Nu assis dans un fauteuil au décor fleuri", 1924, signerad i blyerts, litografi, bladstorlek ca 54x36,5 cm

Zustandsbeschreibung

Omfattande pappersskador

914054

2021-05-09