Assietter Kina 1800-tal Mingstil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ASSIETTER, 2+8 st., porslin, Kina, 1800-tal, mingstil, dekor av lotusslingor i underglasyrblått, diameter ca 14-19 cm

Enstaka nagg och spricka

914117

2021-05-13