Soffbord marmorskiva
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SOFFBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, skiva av ölänsk kalksten, vitbemålad underrede, höjd ca 46,5, 60 x 36 cm
Smärre bruks och åldersrelaterat slitage, stenskiva med mindre ytrepor samt opolerad kant.
914200
2021-05-11