Soffbord marmorskiva

Soffbord marmorskiva
Soffbord marmorskiva
Soffbord marmorskiva
Soffbord marmorskiva
Soffbord marmorskiva
Soffbord marmorskiva

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOFFBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, skiva av ölänsk kalksten, vitbemålad underrede, höjd ca 46,5, 60 x 36 cm

Smärre bruks och åldersrelaterat slitage, stenskiva med mindre ytrepor samt opolerad kant.

914200

2021-05-11