Nils Fredriksson oljemålning

Nils Fredriksson oljemålning
Nils Fredriksson oljemålning
Nils Fredriksson oljemålning
Nils Fredriksson oljemålning
Nils Fredriksson oljemålning
Nils Fredriksson oljemålning

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NILS FREDRIKSSON, f 1903, Marianne vid dockskåpet, signerad, olja på pannå, ca 98x56,5 cm

Proveniens: Svenk-Finska Konstgalleriet, auktion, 1959

Smärre färgbortfall,

914209

2021-05-11