Karmstol
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, 1940-tal, möjligen Sommens Möbelfrabrik, armlän samt ben i bok, mässingsskodda fotavslut, textilklädsel med pärlspikad dekor, ryggen beklädd med rotting, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, textilklädsel med slitage
914259
2021-05-11