Matservis lökmönster
Klubbat för:
1 600 SEK
1 200 SEK
MATSERVIS, 25 dlr, 1900-tal, troligen Tyskland, porslin med lökmönster, bestående av 6 mattallrikar, 6 dessert, 6 assietter, 2 salladsbestick, större stekfat, såsbåt, potatisskål, mindre uppläggningsskål samt fat
Mattallrikar 1 spricka samt nagg
Assietter 2 med nagg
Dessert 2 med nagg
tallrik med nagg
914289
2021-05-12