Skulptur Afrika

Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, mask 1900-tal, Grebo Liberia, kalkat och bemålat trä, bast samt fjädrar, höjd (med fjädrar och bast) ca 85

The Swan Auction house, Amsterdam, 2014Grebo mask, Liberia

Nagg, slitage, torrsprickor

914368

2021-05-12