Skulptur Afrika
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, mask 1900-tal, Grebo Liberia, kalkat och bemålat trä, bast samt fjädrar, höjd (med fjädrar och bast) ca 85
The Swan Auction house, Amsterdam, 2014Grebo mask, Liberia
Nagg, slitage, torrsprickor
914368
2021-05-12