Vera Nilsson litografi
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VERA NILSSON (1888-1979): (2) "Händer I", "Sjuksköterskebrist", signerade och numrerad 6/260 resp 36/70, färglitografier, bildmått ca ca 57x42 cm resp 34x53 cm, bladmått ca 69x55 resp 50x66 cm
Ingår i temaauktionen kvinnliga konstnärer
Oramade
914384
2021-05-12