Skulptur Afrika

Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR Afrika, 1900-tal, mask Mossi, Burkina Faso, kalkat och bemålat trä, höjd ca 92 cm

Proveniens: Lauritz.com, 2016

Nagg, boirtfall av ytbehandling, slitage

914386

2021-05-12