Ljuskrona oscariansk
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 8 ljus, förgylld mässingsstomme behängd med olikslipade prismor, blå glasstomme, höjd ca 75, diameter 70 cm, elektrifierad
Lösa prismor och tråd medföljer, omarbetad, slitage och skador
914441
2021-05-10