Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 8 ljus, förgylld mässingsstomme behängd med olikslipade prismor, blå glasstomme, höjd ca 75, diameter 70 cm, elektrifierad

Zustandsbeschreibung

Lösa prismor och tråd medföljer, omarbetad, slitage och skador

914441

2021-05-10