Urna med pidestal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
URNA och PIEDASTAL, 2 Japan, 1900-tal, dekor med bl a drakar, bemålad samt bronserad, höjd ca 89, samt urnans diameter 37,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
Bruks och åldersrelaterat slitage
914511
2021-05-15