Urna med pidestal

Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal
Urna med pidestal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

URNA och PIEDASTAL, 2 Japan, 1900-tal, dekor med bl a drakar, bemålad samt bronserad, höjd ca 89, samt urnans diameter 37,5 cm

Ingår i temaauktion Orientalika

Bruks och åldersrelaterat slitage

914511

2021-05-15