Stolar 4 stycken

Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken
Stolar 4 stycken

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAI KRISTIANSEN, stolar, 4 st, modell "Pige", 1960-tal, stomme av massiv rio palisander (dalbergia nigra), välvda ryggstöd i genombrutna pyramidformade armlän, textilklädsel, sitthöjd ca 44 cm

CITES-intyg för rio palisander (dalbergia nigra) medföljer

Bruksslitage

914516

2021-05-12