Rantzau graverat porträtt 1600-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DANIEL RANTZAU. Graverat porträtt, utan år (1600-tal), ca 420x290 mm
Daniel Rantzau (1529-1569), dansk överbefälhavare, dödades vid belägringen av Varbergs fästning.
Skador: Några mindre fläckar.
914552
2021-05-10