Rantzau graverat porträtt 1600-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DANIEL RANTZAU. Graverat porträtt, utan år (1600-tal), ca 420x290 mm

Daniel Rantzau (1529-1569), dansk överbefälhavare, dödades vid belägringen av Varbergs fästning.
Skador: Några mindre fläckar.

914552

2021-05-10