Godfrey Kneller oljemålning
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GODFREY KNELLER (1646-1723), hans efterföljare: Gosse med lamm, i bakgrunden en palatsträdgård, olja på duk, ca 78x65 cm
A tergo med anteckning "A portrait of an ancestor of the Russell family. Purchased at the sale of lady Russells effects"
Krackelerad, lagad, färgbortfall, uppfodrad
914717
2021-05-11