Godfrey Kneller oljemålning

Godfrey Kneller oljemålning
Godfrey Kneller oljemålning
Godfrey Kneller oljemålning
Godfrey Kneller oljemålning

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GODFREY KNELLER (1646-1723), hans efterföljare: Gosse med lamm, i bakgrunden en palatsträdgård, olja på duk, ca 78x65 cm

A tergo med anteckning "A portrait of an ancestor of the Russell family. Purchased at the sale of lady Russells effects"

Krackelerad, lagad, färgbortfall, uppfodrad

914717

2021-05-11