Edition Eté Fickur Schweiz 14K 1930-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

6 000 SEK

FICKUR, Schweiz, 14K, 1930-tal, manuellt urverk, mineralglas, inre lock gulmetall, ref nr. 2375, serie nr. 163301, diam ca 50 mm, vikt ca 84.4 g, älder etui original medföljer

Fabrikat Conform, O.Rydén, Malmö detaljist

Åldersrealterat slitage. Buckla utmed kant. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

914797

2021-05-30