Bålskål Kina 1700-tal

Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, europeiserande dekor i emaljfärger och guld, höjd ca 14, diameter 33 cm

Nagg, sprickor, lagning

914888

2021-05-14