Vas Kina 1800-tal Kanton
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-talets mitt, Kanton, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av blommor och djur i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 43 cm
Stjärnspricka
914949
2021-05-11