Skålfat fajans 1800-tal

Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal
Skålfat fajans 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, fajans, 1800-talets första hälft, dekor av blommor, höjd ca 8, diameter 35 cm

Nagg, glasyrbortfall, slitage

914955

2021-05-13