Alvar Aalto barstol

Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol
Alvar Aalto barstol

Klubbat för:

70 EUR

Utropspris

150 EUR

ALVAR AALTO, barstol, K65, Artek, 1980-tal, modellen formgiven 1935, lackad björk och böjträ, låg rygg, vit laminatsits, sitthöjd 60 cm, höjd 72 cm

fanerskador, slitage, märken, fläckar

915034

2021-05-11