Brosch hänge 1800-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROSCH, HÄNGE/MEDALJONG, förgyllda, oädel metall, 1800-talets andra hälft, svart emalj med dekor av pärla resp. dekor med vinblad, 2 halvpärlor samt gammalslipad diamant ca 0,05 ct, höjd 5,5 resp. 4,5 cm
Brosch med bristningar, tennlödning, slitage, medaljong saknar inredning
915051
2021-05-11