Brosch hänge 1800-tal

Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal
Brosch hänge 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, HÄNGE/MEDALJONG, förgyllda, oädel metall, 1800-talets andra hälft, svart emalj med dekor av pärla resp. dekor med vinblad, 2 halvpärlor samt gammalslipad diamant ca 0,05 ct, höjd 5,5 resp. 4,5 cm

Brosch med bristningar, tennlödning, slitage, medaljong saknar inredning

915051

2021-05-11