Servis Pirkenhammer
Klubbat för:
1 000 SEK
3 000 SEK
PIRKENHAMMER, servis, 59 dlr, porslin, 1900-talets första hälft, dekor av blomsterbukett och ströblommor, bemålad silverkant, bestående av 7 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 11 assietter, 11 desserttallrikar, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, lockkarott, såsskål, 10 tekoppar med fat
Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma. En kantnaggad desserttallrik medföljer
915058
2021-05-11