Tallrik Kina 1700-tal Mandarinporslin

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, brättet med dekor en camaieu, diameter ca 23 cm

Smärre nagg

915062

2021-05-11