Yngve Ekström "Arka"

Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström

Klubbat för:

4 200 SEK

3 500 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Arka", 1950/60-tal, ek, spjälor i rygg, klädd dyna, formgiven 1955, längd 73, bredd 55, höjd 67 cm.

Bruksslitage efter ålder, limmat ben, ger ett något skevt intryck, senare klädsel på dyna.

915119

2021-05-23