Hemmans-kartor
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARTOR, 2 st., 1700-tal, Dagsvärks Egendomen Östenstorp uit Örebro och Skattverds Egedomen Stora Orrbacken... Nya Kopparbergs Bergslag och Socken, daterade 1797, ca 41x43 resp. 42x54 cm
Ej examinerade ur ram, tillsynes omfattande slitage
915129
2021-05-11