Hemmans-kartor

Hemmans-kartor
Hemmans-kartor

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARTOR, 2 st., 1700-tal, Dagsvärks Egendomen Östenstorp uit Örebro och Skattverds Egedomen Stora Orrbacken... Nya Kopparbergs Bergslag och Socken, daterade 1797, ca 41x43 resp. 42x54 cm

Ej examinerade ur ram, tillsynes omfattande slitage

915129

2021-05-11