Servisdelar Rörstrand
Klubbat för:
1 300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
RÖRSTRAND, "Rörstrandia", servisdelar, 21 dlr, tidigt 1900-tal bestående av 9 djupa tallrikar, 8 flata mattallrikar, 4 desserttallrikar, diameter ca 21-25 cm
Kuntoraportti
Ensstaka mindre nagg förekommer, bruksslitage med krackelyr, ställvis blekta
915143
Päivämäärä:
2021-05-13