Servisdelar Rörstrand

Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand
Servisdelar Rörstrand

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

RÖRSTRAND, "Rörstrandia", servisdelar, 21 dlr, tidigt 1900-tal bestående av 9 djupa tallrikar, 8 flata mattallrikar, 4 desserttallrikar, diameter ca 21-25 cm

Kuntoraportti

Ensstaka mindre nagg förekommer, bruksslitage med krackelyr, ställvis blekta

915143

Päivämäärä:

2021-05-13