Saltkar fat brev silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÖREMÅL, 11 dlr, silver, bestående av: slipade karaff och burk med silverlock, saltkar 1 par med blå glasinsats, brevkniv, fat samt fyra dosor, 18/1900-tal, höjd på kristallburk 13 cm, vikt tillsammans (ej glas medräknade) ca 260 g
Gravyrer förekommer, bucklor slitage
915226
2021-05-13