Saltkar fat brev silver

Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver
Saltkar fat brev silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

FÖREMÅL, 11 dlr, silver, bestående av: slipade karaff och burk med silverlock, saltkar 1 par med blå glasinsats, brevkniv, fat samt fyra dosor, 18/1900-tal, höjd på kristallburk 13 cm, vikt tillsammans (ej glas medräknade) ca 260 g

Zustandsbeschreibung

Gravyrer förekommer, bucklor slitage

915226

2021-05-13