Bestick silver 18/1900-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICK, 15 dlr, silver, bestående av tårtspade, 1854, längd 29, strösked, Holland, 1 par pastejspadar, 1850, 5 fruktknivar, 1800-tal, otydliga stämplar, 5 fruktknivar tidigt 1900-tal, gaffel, 1821, vikt 448 g
Slitage, bucklor, enstaka monogram
915279
2021-05-13