Bestick silver 18/1900-tal

Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal
Bestick silver 18/1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 15 dlr, silver, bestående av tårtspade, 1854, längd 29, strösked, Holland, 1 par pastejspadar, 1850, 5 fruktknivar, 1800-tal, otydliga stämplar, 5 fruktknivar tidigt 1900-tal, gaffel, 1821, vikt 448 g

Slitage, bucklor, enstaka monogram

915279

2021-05-13