Mynt silver
Klubbat för:
3 600 SEK
2 500 SEK
MYNT, 29 st., silver, 18/1900-tal, varav 13 svenska, merparten jubileumsmynt, USA one dollar, 1881, 1896, 1900, 1921, 1927, Peru, real från 1826, Kina, Bolivia, Spanien, total vikt 658 g
Bruksslitage - slitage, Peru myntet med hål
915286
2021-05-13