Mynt silver

Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver
Mynt silver

Klubbat för:

3 600 SEK

2 500 SEK

MYNT, 29 st., silver, 18/1900-tal, varav 13 svenska, merparten jubileumsmynt, USA one dollar, 1881, 1896, 1900, 1921, 1927, Peru, real från 1826, Kina, Bolivia, Spanien, total vikt 658 g

Bruksslitage - slitage, Peru myntet med hål

915286

2021-05-13