Barometer Louis Seize

Barometer Louis Seize
Barometer Louis Seize
Barometer Louis Seize
Barometer Louis Seize
Barometer Louis Seize
Barometer Louis Seize

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BAROMETER, trä, Frankrike, 1700-talets slut, Louis Seize, signerad och daterad ch. Andre 1784, skuren dekor, förgylld, ca 101x37 cm

Smärre dekorskador, lagningar, barometer ur funktion

915384

2021-05-15