Ljuskrona Empirestil 2000-tal

Ljuskrona Empirestil 2000-tal
Ljuskrona Empirestil 2000-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

LJUSKRONA, Empirestil, 2000-tal, mässingsstomme, behängd med rund och droppslipade prismor, krönande plym, korgbotten, elektrifierad med 7+2 ljuspunkter, 7 st ljushållare för levande ljus, diam ca 64 cm, höjd ca 122 cm

Enligt uppgift inköpt på Kristall Forum Armaturfabrik AB. Nypris 9995,-

Fint skick. Obetydligt slitage. Fungerar vid inlämningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

915420

2021-05-30