Ljuskrona
Vollendet
2021-05-23
915541
| Höchstes Gebot | 750 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, rokokostil, stomme i mässing, 5 ljusarmar, stomglas, behängd med olikformade prismor, höjd 55, diameter 47 cm
Slitage, böjda ljusarmar