Kniv sannolikt Lars Levi Johansson Knekta
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
800 SEK
SAMEKNIV, halvhorn, sannolikt Gubben Knekta (Lars Levi Johansson Knekta), sekelskiftet 18/1900-tal, skaft i renhorn med inlägg av trä, blad i stål, graverat med namn "Ebba", slida med genombruten dekor med namn "Ebba", längd ca 13 cm
Åldersrelaterat slitage
915544
2021-05-13