Väggpendyl 1700-tal
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, Johan Nyberg, Stockholm (Johan N. mästare i Stockholm 1787-1801), gustaviansk, 1700-talets slut, snidat förgyllt och bronserat foder, krön med strålformationer och lagergirlander, höjd ca 91, bredd 51 cm
Pendel och nyckel finns
915570
2021-05-14