Väggpendyl 1700-tal

Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal
Väggpendyl 1700-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, Johan Nyberg, Stockholm (Johan N. mästare i Stockholm 1787-1801), gustaviansk, 1700-talets slut, snidat förgyllt och bronserat foder, krön med strålformationer och lagergirlander, höjd ca 91, bredd 51 cm

Pendel och nyckel finns

915570

2021-05-14