Iisakki Järvenpää kniv
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IISAKKI JÄRVENPÄÄ, kniv, Kauhava, Finland, daterad 1918, skaft av ben, blad i stål med graverad floral dekor samt signerad Iisakki Järvenpää, Kauhava samt daterad 1918, slida i läder med beslag i vitmetall, längd ca 27 cm
Slidan saknar doppsko, bruksslitage, bladet med slitage
915574
2021-05-13