Iisakki Järvenpää kniv

Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv
Iisakki Järvenpää kniv

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IISAKKI JÄRVENPÄÄ, kniv, Kauhava, Finland, daterad 1918, skaft av ben, blad i stål med graverad floral dekor samt signerad Iisakki Järvenpää, Kauhava samt daterad 1918, slida i läder med beslag i vitmetall, längd ca 27 cm

Slidan saknar doppsko, bruksslitage, bladet med slitage

915574

2021-05-13