Skrivbord Nyrenässans
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets slut, nyrenässans, 11 lådor, skiva med skinnimitation, beslag i mässing (E. A. Naesman & Co, Eskilstuna), bakstycke med blindlådor, höjd ca 77, 140x81 cm, nyckel saknas
Slitage, märken, nyckel saknas
915617
2021-05-16