Dockor Armand Marseille
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARMAND MARSEILLE BISQVI FLICKDOCKOR, 2 st, 1900-20-tal, en 390n, öppen mun med tänder, bruna fasta ögon med ögonfransar, kulledad "toddler" kropp i trä och massa , hårperuk, längd ca 40 cm, en 1894, öppen mun med tänder, fasta bruna ögon, mohairperuk, delvis kulledad kropp i trä och massa, längd 30 cm
390n skall ha blundögon, kroppen med slitage, ett ben skadat
915766
2021-05-12