W A Bolin ring 18 k guld ametist diamanter

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

W.A. BOLIN, ring, 18 k guld, fantasislipad ametist, sidodekorer av totalt 18 små åttkantslipade diamanter, Stockholm 1945, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 13 g

Ametist med nagg och repor

915830

2021-05-19