Goldscheider skulptur
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
JOSEF LORENZL (1892-1950): "Pikanterie", flintgods, i form av stående modell, Goldscheider, numrerad 8429, höjd 39 cm
LITERATUR: Dechant/Goldscheider, S. 495.
Zustandsbeschreibung
Glasyr med krackeleringar
915905
2021-05-23