Goldscheider skulptur

Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur
Goldscheider skulptur

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

JOSEF LORENZL (1892-1950): "Pikanterie", flintgods, i form av stående modell, Goldscheider, numrerad 8429, höjd 39 cm

LITERATUR: Dechant/Goldscheider, S. 495.

Zustandsbeschreibung

Glasyr med krackeleringar

915905

2021-05-23