Armband ringar örhängen
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMBAND, RINGAR, 2 st., ÖRHÄNGEN, 1 par, silver delvis förgyllt samt spår av emalj, dekor med bl a orientpärlor, Österrike/Ungern omkring 1900, armbandets längd 16,5 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, markasiter
Örhängen (Österrike / Ungern) omarbetade från armbandet och baksidor med svenska stämplar, omfattande emaljslitage, snurrebussar saknas
915909
2021-05-19