Bandsked / Bandgrind i renhorn

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BANDSKED, renhorn, samisk, signerad samt daterad 1913, 30x10 cm

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Smärre åldersrelaterat slitge, gott skick

916007

2021-05-17