Samiskt hantverk

Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

KRUTHORN, PLUNTA och KULPUNGAR, ca 17 dlr, samiskt hantverk, 18/1900-tal, mestadels av renhorn, plunta i mässing, varierande storlekar

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Åldersrelaterat slitage

916072

2021-05-17