Royal Copenhagen Musselmalet

Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet -Blue Fluted Plain", 12 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 4 flata mattallrikar (176), 5 assietter (179), skål (26), fat (97) samt såssnipa (308), längd ca 16-30 cm

Assietterna och såssnipan 2:a sortering, en mattallrik med nagg

916228

2021-05-23