Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet -Blue Fluted Plain", 12 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 4 flata mattallrikar (176), 5 assietter (179), skål (26), fat (97) samt såssnipa (308), längd ca 16-30 cm
Assietterna och såssnipan 2:a sortering, en mattallrik med nagg
916228
2021-05-23